08-02-2013 - Echo Ziemi Lęborskiej

Poznajcie nasze przedszkolaki - pamiątkowe zdjęcie wykonane podczas balu karnawałowego.

2009-07-03 - Dziennik Bałtycki

Ela Bojke 5-letnia wychowanka Przedszkola w Charbrowie zwyciężczynią konkursu "Talenty naszej Gminy"

19-12-2008 - Dziennik Bałtycki

W teatrze marzeń

Za pieniądze z kuratorium dzieci z Charbrowa mogły uczestniczyć w zajęciach z rytmiki oraz kółka teatralnego

Dobiega koniec projekt realizowany przez Przedszkole Gminne w Charbrowie pod nazwą "Mali artyści". Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku, przedszkolaki z tej miejscowości miały szansę na uczestniczenie w zajęciach kółka artystyczno-teatralnego ("Teatr marzeń") oraz w zajęciach rytmiki odbywających się pod hasłem "Śpiewające brzdące". Rytmika odbywała się dwa razy w tygodniu. Każde zajęcia taneczno-wokalne trwały pół godziny.
- Głównym celem projektu zgodnie z założeniem dofinansowania było wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Wicko, przez zwiększenie liczby zajęć edukacyjno-wspomagających - mówi Agnieszka Wolańska, sekretarz Urzędu Gminy Wicko. - Realizacja projektu zakładała organizację i prowadzenie dwóch kółek zainteresowań dla dzieci pięcio i sześcioletnich.
Na projekt kuratorium przeznaczyło 7 tysięcy złotych.
Kółka zainteresowań to jednak nie wszystko. Dzięki finansowemu wsparciu z Gdańska młodzi charbrowianie mieli szansę na wyjazd do prawdziwego teatru. Swoje umiejętności zdobyte w trakcie dodatkowych zajęć, dzieci mogły zaprezentować rodzicom, wychowawcom oraz zaproszonym gościom podczas zabawy mikołajkowej. W przedszkolu organizowane były również konkursy edukacyjne, w których do zdobycia były bardzo atrakcyjne nagrody.
"Mali artyści" to projekt, który rozpoczął się w Charbrowie 16 października. Ostatnie zajęcia odbędą się tuż przed wigilią Bożego Narodzenia - 22 grudnia.

23-05-2008 - Dziennik Bałtycki

Charbrowo, gmina Wicko. Prezent z banku

Tysiąc siedemset złotych na realizację projektu pt. "Poznajemy zwierzęta egzotyczne" trafiło do Przedszkola Gminnego w Charbrowie. Dotacja została przekazana przez Fundację "Bank Dziecięcych Uśmiechów" Banku Zachodniego WBK. Dzięki czekowi, który uroczyście wręczono dzieciom, przedszkolaki z Charbrowa pojadą na wycieczkę do ogrodu zoologicznego w Gdańsku Oliwie. Na własne oczy zobaczą zwierzęta, które dotychczas oglądały jedynie w książkach czy telewizji.

- Bank Dziecięcych Uśmiechów to przede wszystkim realizowanie działań, które nie tylko zapewniają dzieciom podstawowe potrzeby życiowe, ale również porcję pozytywnych emocji: śmiechu i zabawy - mówi Agnieszka Wolańska, przewodnicząca Rady Rodziców przedszkola w Charbrowie. - W powiecie lęborskim jesteśmy pierwszą instytucją, która otrzymała takie wsparcie.

Przy okazji dzieci dowiedziały się, na czym polega praca w banku oraz czym jest czek. Gościom podziękowały występami artystycznymi.