Kolorowy Dzień Warzyw i Owoców

Oj działo się działo tego dnia w naszym przedszkolu!

W grupie „Maluszków” królem był kolor czerwony o czym świadczył kolor ubranek , w grupie "Średniaczków" dominował kolor zielony , w grupie ” Starszaków” pomarańczowy. Nie zabrakło także warzyw i owoców w tym kolorze, które posłużyły paniom do inicjowania ciekawych zabaw, oraz stały się pretekstem do rozmów o witaminach.

Kolorowy Dzień Warzyw i Owoców

Dzieci Dzieci z grupy najmłodszej samodzielnie przygotowały "Witamionową słatkę owocową " Było smacznie i zdrowo!

Kolorowy Dzień Warzyw i Owoców

Dzieci z grupy II świetnie się bawiy  podczas przygotowania zielonych kanapek.Dekorowały je według własnych pomysłów.

Kolorowy Dzień Warzyw i Owoców

Dzieci z grupy najstarszej  poznały także urządzenie do „robienia” soków. Taki sok zrobiony na oczach dzieci był wielką atrakcją, zwłaszcza, że dzieci same wybierały warzywa i owoce, które miały być częścią soku.

Kolorowy Dzień Warzyw i Owoców

Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie obchodzonym święcie, nikogo z naszych przedszkolaków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce, warzywa  i soki są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spozywać w ilości co najmniej 5 porcji dziennie.
W obchody aktywnie zaangażowali się rodzice, którzy zaopatrzyli swoje pociechy  w warzywa i owoce! Dziękujemy !