13 październik 2014 rok

13.10.2014 Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to piękny dzień, w którym wszyscy w przedszkolu są odświętni. Dzieci, które zwykle z rozwichrzonymi od wesołej zabawy włosami, dziś pięknie uczesane. Panie, które zazwyczaj w wygodnych ubraniach i kapciach, dziś w sukienkach i w butach na obcasie. Panie z kuchni dziś bez fartuchów, za to w koralach na szyi. Pan Mirek bez narzędzi w dłoniach, dziś w koszuli taki odświętny. Od rana czuć było atmosferę naszego święta, a jeszcze bardziej poczułyśmy to, gdy pani dyrektor w uroczystym tonie wręczyła pracownikom nagrody dyrektora. Jakże miło było popatrzeć i poczuć wdzięczność za pracę, którą wykonujemy, choć dla nas najlepszą nagrodą jest uśmiech dziecka i jego szczere słowo „dziękuję”.

13.10.2014 Dzień Edukacji Narodowej

I zaczyna się uroczysta akademia, na którą zostały zaproszone wszystkie panie, które przez lata pracowały w naszym Przedszkolu…

13.10.2014 Dzień Edukacji Narodowej

Pierwsze takty piosenki w wykonaniu maluszków „jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę…”, a w sercach naszych gości uczucie i wspomnienia lat, kiedy to sami troszczyli się o dzieci… Maluszki we wdzięcznych wierszach dziękowały Paniom za ich miłe słowa i ciepły uścisk. Zaraz po nich weszły na scenę dzieci z grupy II, które w inscenizacji jesiennej pięknie wyrecytowały role. Zaśpiewały również pachnącą śliwkami piosenkę, prezentując w koszu dzieło swoich małych rączek, czyli ciasteczka upieczone w prezencie dla wszystkich gości. Pięknie wystrojone dzieci z grupy III prezentowały wiersze i piosenki, ale chyba nie pomylę się jeśli powiem, że urzekły wszystkich tańcem poleczką, w której to z wielkim wdziękiem, a co najważniejsze czerpiąc z tego radość prezentowały poszczególne figury.

13.10.2014 Dzień Edukacji Narodowej

Wspólnie spędzony czas minął w ciepłej atmosferze przy zapachu kawy, smacznego ciasta i w duchu wspomnień jak to było kiedyś, gdy….

AR

Zapraszamy do galerii zdjęć → Dzień Edukacji Narodowej