13.04.2015 Dzień Nowalijki

Kwietniowy Dzień Nowalijki z kolorem zielonym w roli głównej zakończył cykl zajęć edukacyjnych "Jemy zdrowo i kolorowo", które odbywały się od września raz w miesiącu w naszym przedszkolu. Tym razem mowa była o witaminach ukrytych w wiosennych nowalijkach. Poprzez zabawę, taniec, śpiew przekonaliśmy się dlaczego warto jeść zielone warzywa, które jako pierwsze pojawiają się na wiosnę. Najwięcej atrakcji przyniosło dzieciom śniadanie, które wyjątkowo w ten dzień samodzielnie przygotowali, robiąc kolorowe kanapki z dodatkiem szczypiorku, sałaty, rzodkiewki, ogórka i pomidora. I oczywiście najważniejsze zadanie - zjeść tak pysznie wyglądający posiłek. Chętnych nie brakowało i z apetytem pałaszowali kanapki. Tylko co nieliczni nie odważyli się na przełamanie smaków, ale mamy nadzieję, że z czasem też dadzą się przekonać.

13.04.2015 Dzień Nowalijki 13.04.2015 Dzień Nowalijki

Zapraszamy do galerii zdjęć → Dzień Nowalijki