17.12.2015 Spotkanie wigilijne w GOKiS

W wyjątkowym przedświątecznym nastroju odbyło się spotkanie wigilijne w GOKiS w Wicku zorganizowane przez pracowników przedszkola oraz Radę Rodziców. Uroczystość uświetnił wspaniały występ artystyczny wszystkich przedszkolaków w inscenizacji muzycznej "Wesołych Świąt". Wielkim zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka prowadzona przez Radę Rodziców z ciastami, kawą, herbatą. Nowością były smaczne pierogi i barszczyk czerwony wykonane przez panie sołtysowe. Tradycyjnie zorganizowany był kiermasz ozdób bożonarodzeniowych.

Przedstawienie było wspaniałym muzycznym widowiskiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Fabuła zaczerpnięta została ze słynnego baletu Piotra Czajkowskiego "Dziadek do orzechów". Rodzeństwo (role te odegrali Krzyś, Zosia i Oliwia z najstarszej grupy) oczekują na wieczór wigilijny, pełen magii i czarów. Na scenie pojawiają się Śnieżynki - dziewczynki z grupy II, Bałwanki czyli nasze najmłodsze pociechy z grupy I, które wprowadzają zimowy nastrój. Zaproszone przez Śnieżynki pracowite Elfy, pakują świąteczne prezenty. Kiedy rodzeństwo stroi choinkę dostrzegają w oddali zaprzęg Reniferów z Mikołajem. To chłopcy z grupy III dziarskim krokiem maszerują środkiem sali, by przy wspaniałych owacjach wjechać na scenę z ogromnym prezentem. Gasną światła i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na scenie pojawiają się Laleczki (dziewczynki z grupy III), które w rytm piosenki "Laleczka z saskiej porcelany" tańczą wspaniały taniec. Wbiega uradowane rodzeństwo, zauważają wielki prezent, otwierają go a ze środka wyskakuje... Klaun. Widowisko kończy się finałową piosenką "Zbliżają się święta" w wykonaniu wszystkich przedszkolaków.

Głowni bohaterowie - Krzyś, Zosia i Oliwia

17.12.2015 Spotkanie wigilijne w GOKiS

Dziewczynki z grupy II w tańcu śnieżynek

"Maluszki" w tańcu Bałwanków

Chłopcy z grupy II w tańcu Elfów

17.12.2015 Spotkanie wigilijne w GOKiS

Dzielne Renifery i Mikołaj czyli chłopcy z grupy III oraz Marta w roli Porcelanowej laleczki

Porcelanowe Laleczki - dziewczynki z grupy III

Scena finałowa, w której z prezentu wyskakuje Klaun - Asia z grupy III

17.12.2015 Spotkanie wigilijne w GOKiS

Zbiórka publiczna w zorganizowanym kąciku kulinarnym pozwoliła na uzyskanie kwoty 896 zł, zaś dzięki kiermaszowi ozdób bożonarodzeniowych zebraliśmy kwotę 973 zł. Razem 1869 zł. Dziękujemy ogromnie wszystkim gościom za wsparcie na rzecz przedszkola.

17.12.2015 Spotkanie wigilijne w GOKiS 17.12.2015 Spotkanie wigilijne w GOKiS