21.01.2106 Dzień Babci i Dziadka

W zimowej scenerii, na wielkiej sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wicku, odbyła się jedna z naszych najbardziej ulubionych uroczystości przedszkolnych - DZIEŃ BABCI I DZIADKA. Przy pięknie udekorowanych stołach i fliliżance herbaty i kawy, zasiedli zacni goście, by wysłuchać wspaniałego występu wnuków. A było co podziwiać! W trwającym blisko 50 minut repertuarze, zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne, wykonując tańce, piosenki, inscenizacje, recytując wiersze. Wszystko dostojnie, z powagą, z całego serca, jak przystało na tak wyjątkowe święto.

W tegorocznych występach dzieci, przewijał się akcent ludowy, co wyrażne zaznaczało się w strojach dzieci a także repertuarze.

21.01.2106 Dzień Babci i Dziadka

Najmłodsze dzieci wykonały taniec "Poszło dziewcze po ziele".

21.01.2106 Dzień Babci i Dziadka

Grupa II zaprezentowała taniec "Trojak".

21.01.2106 Dzień Babci i Dziadka

Grupa III - najstarsza wykonała bardzo wesoły taniec "Kukułeczka" i znaną wszystkim piosenkę "Czerwone jabłuszko".

21.01.2106 Dzień Babci i Dziadka

Smaczne ciasta upieczone przez rodziców urozmaiciły poczęstunek, a z wnukiem i wnuczką na kolanach smakowały wręcz wyśmienicie.

21.01.2106 Dzień Babci i Dziadka

Jeszcze na zakończenie wspólny taniec, wnuki porwały do pląsów Dziadków i cała sala zapełniła się tańczącymi, wspaniałymi parami. A kiedy zabrzmiała popularna piosenka "Jedzie pociąg", rzec by się chciało "...cała sala śpiewa z nami". W wesołych nastrojach pożegnaliśmy Gości. Imprezę uważamy za bardzo udaną.