29.04.2024 Zajęcia edukacyjne Święta Majowe

29.04.2024 odbyły się zajęcia edukacyjne pt „Święta Majowe” . Święta te, w tym przede wszystkim Święto Konstytucji 3 Maja, są doskonałym momentem, aby nauczyć młodsze pokolenia o ważnych wydarzeniach historycznych oraz o tym, co oznaczają dla Polaków symbole takie jak flaga czy godło. W tym dniu dzieci,  miały za zadanie stworzyć sensoryczną flagę, godło, napis Polska  używając różnorodnych materiałów o różnych fakturach .

29.04.2024 Zajęcia edukacyjne Święta Majowe

Układały puzzle patriotyczne, podczas pracy nauczyciel opowiadał  o historii , znaczeniu barw  narodowych, co umożliwiło dzieciom głębsze zrozumienie symboliki kryjącej się za polską flagą. Dzieci ze starszych grup układały kontury naszego kraju, oglądały film edukacyjny o Unii europejskiej,  dodatkowo przyklejały flagi naszych sąsiadów w odpowiednie miejsca.