Kaszubska Barć - spotkanie z pszczelarzem.

W dniu wczorajszym  dzieci uczestniczyły w warsztatach pasiecznych, które poprowadził Pan Damian- pszczelarz .

Przywiózł ze sobą specjalny ul pokazowy z ramką pszczelą wraz z pszczołami i królową matką. Pokazał dzieciom  ul pasieczny z całym wyposażeniem, omówił jego poszczególne części. Dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska pszczoły w specjalnych pojemniczkach , liczyły ile pszczoła  ma nóżek, ile skrzydełek. Dowiedziały się o pożyteczności pszczół dla człowieka i natury.

Pod koniec warsztatów odbyła się degustacja miodu i sesja fotograficzna w specjalnych kapeluszach pszczelarskich i z przyborami pasiecznymi.

To były bardzo ciekawe zajęcia nie tylko dla dzieci ale także dla nauczycieli .

Serdeczne dziękujemy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.