WAKACYJNE ZABAWY Z KODOWANIA I PROGRAMOWANIA

Wakacyjne  Zabawy z Kodowania z Robotem Edukacyjnym Genibot w gr. I.

W minionym tygodniu dzieci z gr. ,, Maluchów” wzięły udział w zajęciach z kodowania z użyciem robota edukacyjnego Genibot.

Eksperymentowały z robotem , programując podstawowe funkcje- zmiana koloru światła, wgrywanie melodii, poruszanie się a także posługiwały się kartami do kodowania. Tematem zajęcia było zaprogramowanie drogi robota , który wybierał się nad morze.  Dzieci wykonały makietę przedstawiająca morski krajobraz. Następnie wspólnie z nauczycielem zaprogramowały robota w taki sposób , aby przemieszczał się po makiecie wzdłuż wyznaczonej linii , używając komendy ,, Poruszaj się po lini’i.

Zajęcia te wzbudziły ogromne zainteresowanie naszych ,, Maluchów” , które w mig pojęły podstawowe funkcje i chętnie programowały ruchy robota.

WAKACYJNE ZABAWY Z KODOWANIA I PROGRAMOWANIA