Planowane działania edukacyjne na miesiąc listopad.

PLANOWANE DZIAŁANIA NA MIESIĄC LISTOPAD

8. 11.2023r. ( środa)  -  Zebranie  z  rodzicami godz. 16.00

-Przedstawienie wyników wstępnej obserwacji pedagogicznej dzieci 3/4/5 letnich oraz wyników wstępnej  diagnozy gotowości szkolnej dzieci 6-letnich,    omówienie form i sposobów udzielanej pomocy psychologiczno - pedagogicznej, zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności dzieci w grupach. Planowane  działania na najbliższe  miesiące. Sprawy różne.

Cały listopad-  Kontynuacja zajęć edukacyjnych w oparciu o ,, Dziecięcą Matematykę Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej ( # 20 minut dla matematyki – codzienne zajęcia .

Udział w ogólnopolskim  projekcie ,, Kreatywna matematyka’.  Mały konstruktor – tworzenie geometrycznych budowli z różnej wielkości pudełek i kartoników.

W listopadzie realizujemy projekt ,, Czytanie ma moc”. Codzienne poobiednie spotkania z książką, bajką.

Bajkoterapia – cykl bajeczek terapeutycznych.

Chcemy pokazać dzieciom , że czytanie to wspaniała przygoda.

Zaprosimy do przedszkola  rodziców, dziadków , pracowników bibliotek do czytania dzieciom bajek.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

03.11.2023r.  Dzień postaci z bajek. Zapraszamy dzieci do wcielenia się w bohaterów ulubionych bajek. Konkursy, Quizy , zagadki i zabawy przy muzyce.

10.11. 2023r. Obchody Narodowego Święta  Niepodległości w  przedszkolu . Uroczysty apel. Zorganizujemy kącik patriotyczny w Sali.

O godz. 11.11weźmiemy udział ministerialnym projekcie ,, Szkoła do hymnu” podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

16.11.2023r.    Dzień Tolerancji – pogadanki edukacyjne z dziećmi w grupach. Edukacja włączają

17.11.2023r.      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – omówienie w grupach  praw dziecka .

24.11.2023r.  Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu. Projekt edukacyjny ,, Miś w literaturze dziecięcej” .

20-30.11.2023r. Projekt edukacyjny

,, Zabierz książkę do domu”- projekt edukacyjny promujący czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców.

W szatni przedszkola zostanie zorganizowany kącik z książkami, które dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu . Książki pozyskane od darczyńców.

30.11.2023r. ,, Andrzejki” – zabawy w grupach. Wróżby andrzejkowe, konkursy, lanie wosku