Poznajemy prawa dziecka.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

20 listopada  z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.

We wszystkich grupach  zostały  przeprowadzone  zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych .

Poznajemy prawa dziecka.Odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Została wyświetlona prezentacja, pt. „Prawa dziecka - Twoje prawa”.

Poznajemy prawa dziecka.    Poznajemy prawa dziecka.

Młodsze dzieci kolorowały ilustracje z wybranymi przez siebie prawami. Starsze grupy wykonały prace plastyczne, pt. „Znam swoje prawa”.

Poznajemy prawa dziecka.      Poznajemy prawa dziecka.

Poznajemy prawa dziecka.   Poznajemy prawa dziecka.

Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.