PLANOWANE DZAIŁANIA EDUKACYJNE NA MIESIĄC LUTY.

PLANOWANE DZIAŁANIA NA LUTY

Ferie zimowe na wesoło. W tym okresie na dzieci czekają ciekawe zabawy pod hasłem:

,, Ferie na wesoło”.

1. Bezpieczne ferie- ouiz edukacyjny. „Niebezpieczne zabawy” – historyjki obrazkowe. Rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego.
  1. Dzień zabaw plastycznych.
  2. Zabawy i zagadki matematyczne.
  3. W krainie muzyki czyli wesoła orkiestra , animacje ruchowe i zabawy z instrumentami.
  4. Zabawy , eksperymenty i doświadczenia  w Klubie Małego Odkrywcy.
  5. W tanecznym rytmie - poznajemy różne style tańca (polka, cza-cza, walc, polonez, disco, )konkurs taneczny ,, You can dance”.
  6. Kodowanie i programowanie z robotem edukacyjnym.
  7. Olimpiada zimowa w przedszkolu – zabawy i konkurencje sportowe.
  8. Edukacyjne zabawy mutimedialne z wykorzystaniem , tablicy interaktywnej, magicznego dywanu.
  9. Zabawy i zajęcia z  gimnastyki korekcyjnej.

08.02.2024r.  Tłusty czwartek- będzie słodko i przyjemnie- wszystko o pączkach i faworkach zwiastujących koniec karnawału.

12-16.02.2024r. Akcja charytatywna ,, Współczuję, więc pomagam’ – zbiórka koców, karmy , produktów pielęgnacyjnych dla zwierząt ze schroniska.

14.02.2024rWalentynki- dzień przyjaźni i sympatii. Tego dnia nie zabraknie w naszym   przedszkolu wesołej zabawy w gronie przyjaciół i kolegów

23.02.2024r. – Międzygrupowy konkurs matematyczny ,, Przybij piątkę.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cały miesiąc zgodnie z harmonogramem

Zajęcia dodatkowe ;

Zajęcia integracyjne z rozwijania  kompetencji społecznych

• Gry edukacyjne z użyciem robota Photona oraz ,, Scottie Go.
  • Realizacja zagadnień  z ogólnopolskiego  projektu ,, Kreatywna matematyka”- Matematyczne układanki.

Poobiednie spotkania z bajką wzmacnianie świadomości emocjonalnej dzieci. Bajkoterapia.

.