Koncert muzyczny pt. ,, Zagadkowy świat Disneya".- relacja.

Koncert muzyczny pt. ,, Zagadkowy świat DisneyaW dniu dzisiejszym tj. 9 Kwietnia 2024r. Uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym pt. ,, Zagadkowy Świat Disneya ' w wykonaniu muzyków Filharmonii Bałtyckiej .

Koncert muzyczny pt. ,, Zagadkowy świat Disneya    Koncert muzyczny pt. ,, Zagadkowy świat Disneya

Dzieci poznały instrumenty muzyczne takie jak: fagot i flet poprzeczny z grupy instrumentów dętych drewnianych oraz ukulele i gitarę z instrumentów strunowych. Muzycy prezentowali  budowę w/w instrumentów oraz dźwięki jakie wydobywają.

Koncert muzyczny pt. ,, Zagadkowy świat Disneya

Po części teoretycznej. przedszkolaki wzięły udział z zagadkowym quizie dotyczącym znajomości bajek Disneya takich jak: Król Lew, Mała Syrenka, Kraina Lodu, Pocahontas, Vaiana. Skarb Oceanu. Dzieci wysłuchały  utworów w wersji instrumentalnej w/w bajek. Wspaniały koncert. Dziękujemy muzykom za wspaniałe przeżycia muzyczno-estetyczne.