13.04.2018 Konkurs recytatorski pt. "Z Brzechwą za Pan Brat"

13.04.2018 Konkurs recytatorski pt.

Dnia 13.04.2018r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Z Brzechwą za Pan Brat". Konkurs miał formę prezentacji dowolnie wybranego wiersza z twórczości J. Brzechwy przez dzieci, które wspólnie z rodzicami trenowały recytację w domu.. Wśród wystąpień słychać było nutkę żartu oraz humoru. Wiersze, które przedstawiły dzieci skłaniają nie tylko do zabawy, ale również wychowują.

Na podium stanęli:
Gr. I

Gr. II

Gr. III:

Antoni Szyca
Marta Pawłowska
Wiktor Czerwionka

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za piękną recytację wiersza , ciekawą interpretację oraz pomysłowe przebrania.

Celem konkursu była popularyzacja twórczość Jana Brzechwy , zainteresowanie dzieci ich poezją, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich, przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze, promowanie żywego słowa wśród dzieci, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań dzieci, odkrywanie i rozwijanie młodych talentów.
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.