20.04.2018 Światowy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu !

Dnia 20 kwietnia w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono - na znak tego, że wszyscy chcą, aby nasza planeta była czysta, zdrowa i wesoła. Świętowanie rozpoczęło się piosenką „Ziemia wyspa zielona”, następnie każda grupa  wyruszyła w inny rejon Charbrowa aby każdej napotkanej osobie przypomnieć jak kruchy ekosystem ma planeta na której żyjemy.

Grupa pierwsza posprzątała okolice i posegregowała odpady.

20.04.2018  Światowy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu !

Grupa średniaków głosząc hasła ekologiczne obdarowywała ludzi zielonymi listkami !

20.04.2018  Światowy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu !

Najstarsza grupa symbolicznie zasadziła drzewko aby zwrócić uwagę dzieci na to, co każdy z nas może zrobić dla środowiska!

20.04.2018  Światowy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu !

Przekonaliśmy się jak wspaniale można spędzać czas na świeżym czystym powietrzu!

20.04.2018  Światowy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu !

Zastanawialiśmy się jak żyło by się bez zielonej trawy, otaczających drzew, śpiewu ptaków, wśród domów, blokowisk i samochodów.

20.04.2018  Światowy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu !

Oprócz ekologicznych  wspólnych zabaw, w każdej grupie dzieci wykonały plakaty, albumy, rysunki związane z Dniem Ziemi. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń, uśmiechu, na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.