26.04.2018r. Turniej Ekologiczny

Dnia 26.04.2018r. postanowiliśmy sprawdzić naszą wiedzę teoretyczną w zakresie edukacji ekologicznej i wzięliśmy  udział w Gminnym Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Przedszkole Gminne w Wicu. Głównymi celami turnieju było: kształtowanie czynnej postawy wobec ochrony przyrody, wypracowanie gotowości i umiejętności działań w środowisku przyrodniczym mającym na celu jego ochronę i uświadomienie zagrożeń wynikających z nadmiernego zaśmiecania środowiska. W turnieju uczestniczyły dzieci z okolicznych przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy III: Mateusz W., Marta P., Antoni Sz. ,Jakub R., Urszula W., pozostałe dzieci w roli kibiców.  Najpierw dzieci obejrzały występ „Kwiatuszków”  w wykonaniu dziewczynek z przedszkola w Wicku, następnie każda z zaproszonych drużyn zaprezentowała się w przygotowanych  inscenizacjach muzyczno-ruchowych. Po uroczystym powitaniu przystąpiliśmy do konkurencji.

26.04.2018r. Turniej Ekologiczny

Dzieci rozwiązywały zagadki słowne, tworzyły plakaty ekologiczne, składały obrazki, wykazywały się wiedzą w zakresie segregowania śmieci i sposobów wykorzystywania surowców wtórnych, nie zabrakło konkurencji ekosportowych gdzie wlewaliśmy wodę kubeczkami do pojemników pamiętając o tym jak cenna jest dla nas i środowiska !

26.04.2018r. Turniej Ekologiczny

Na koniec spotkania cała grupa III zaprezentowała się w utworze M. Jeżowskiej  „Moja planeta” . Nie zabrakło również poczęstunku dla naszych małych Ekoziomków ! Wszystkie drużyny wykazały się znakomitą wiedzą i zostały nagrodzone dyplomami, upominkami oraz nagrodą Wójta Gminy Wicko o wartości 250 zł . Zadowoleni i dumni wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.