26.05.2018 Festyn Rodzinny

26 maja 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Mamo! Tato! Kocham Polskę!  . Tego dnia nie tylko świętowaliśmy Dzień Matki  ale i 100-lecie niepodległości naszej ojczyzny. Pani Dyrektor osobiście witała zaproszonych gości z pełnym koszyczkiem smakołyków.

26.05.2018 Festyn Rodzinny

Goście, którzy zawitali w mury przedszkola mogli podziwiać piękne dekoracje, bajeczne stroje regionalne, ale przede wszystkim świetne występy przygotowane przez poszczególne grupy wiekowe. Dzięki temu dzieci lepiej poznały przedstawicieli 3 regionów Polski: Krakowiaków, Kaszubów, Górali. Imprezę rozpoczęto wielkim wejściem dzieci na scenę przy utworze „Kocham Polskę” i pokazem własnoręcznie wykonanych prezentów dla rodziców

26.05.2018 Festyn Rodzinny

Wędrówkę po Polsce rozpoczęliśmy od Gór. W rolę górali wcieliła się grupa najmłodsza „Maluszki”. Występ rozpoczęli od dynamicznego tańca z ciupagami do znanej każdemu melodii: „Hej, bystra woda…”

26.05.2018 Festyn Rodzinny

Od gór przeszliśmy do morza ,przyszedł czas na Kaszubów. Ten region zaprezentowali najstarsi przedszkolacy. Zaprezentowali muzyczny spektakl który opowiadał o powrocie chłopów z połowu ryb do swoich domów. Nie zabrakło dialektu tego regionu w piosence „Wele Wele Wetka”.

Grupa średniaczków  zaprezentowała się w utworze „Miotlarz” oraz „Krakowiak:.

Dzieci Zatańczyły wspaniale, a od ich strojów nie można było oderwać wzroku.

26.05.2018 Festyn Rodzinny

Po prezentacji poszczególnych regionów nie mogło zabraknąć życzeń dla mam, bo przecież mamy były najważniejsze tego dnia ! Wzruszającym momentem był utwór końcowy wykonany przez dziewczynki ze średniaczków i Starszaków „Jesteś mamo skarbem mym”. Po tej piosence dzieci wręczy upominki dla rodziców a na scenie przy dźwięku fanfarów pojawił się pyszny tort.

26.05.2018 Festyn Rodzinny

Zorganizowanie festynu z takim rozmachem było możliwe jedynie dzięki życzliwości, pomysłowości, zaangażowaniu i ogromie pracy naszych nauczycielek oraz rodziców , dlatego wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia organizacji festynu, dziękujemy.