08.05.2019 Spotkanie ze strażakami z OSP w Wicku

Z okazji  „Dnia Strażaka” nasze przedszkolaki zostały zaproszone przez strażaków OSP Wicko na stadion w Charbrowie. Tuż po śniadaniu, dzieci z wszystkich grup pomaszerowały na stadion, by spotkać się ze strażakami. Na początku Strażacy opowiedzieli nam, na czym polega praca strażaka i co trzeba zrobić, żeby  zostać strażakiem. Przypomnieli  dzieciom, w jakich okolicznościach należy wezwać Straż Pożarną. Dzieci dowiedziały się, że oprócz gaszenia pożarów strażacy są wzywani do wypadków, usuwania gniazd szerszeni i os, powalonych drzew, palących się kominów.

Potem nadszedł czas na oglądanie wozu strażackiego oraz sprzętu, jaki się w nim znajduje. Dzieci oglądały węże, pompę, nosze do przenoszenia rannych osób, specjalne nożyce do cięcia metalu,  siedziały w wozie strażackim.  Niebywałą atrakcją dla dzieci było pokonanie toru przeszkód przygotowanego przez strażaków, niektórzy pokonali go nawet kilkakrotnie J

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom za miłe spotkanie i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Strażacy poczęstowali nas pysznym wafelkiem i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.  Atrakcją pozostawioną na koniec było włączenie spryskiwaczy w wozie strażackim oraz sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za spotkanie!