Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki! Dzieci w swoich grupach miły okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach edukacyjnych. Podczas dnia poznawały fascynujące ciekawostki naukowe na temat marchwi, a także oglądały film, który pokazywał, jak długo marchewka wyrasta z ziemi oraz jakie niesie korzyści dla zdrowia.
W ramach aktywności kulinarnych dzieci spróbowały pysznego soku z marchwi, piekły babeczki oraz ciasto marchewkowe. Wzięły również udział w konkursie „Jedz marchewkę jak króliczek", co dostarczyło im wiele radości i śmiechu. Najstarsza grupa miała dodatkowo okazję uczestniczyć w matematycznej zabawie „Garnek pełen warzyw", która rozwijała ich umiejętności liczenia i logicznego myślenia.
Na zakończenie dnia wszyscy mieli przyjemność spróbować naszych wypieków, które okazały się prawdziwym hitem! Dziękujemy za wsparcie i zachęcamy do rozmowy z dziećmi o dzisiejszych zajęciach.

Dzień Marchewki
Data: 04-04-2025
