Skocz do głównej treści strony
Przedszkole Gminne w Charbrowie

Plan dnia

Plan zajęć w przedszkolu jest kluczowy dla zapewnienia dzieciom harmonijnego i wszechstronnego rozwoju.

Ramowy rozkład dnia

6:45 - 8:00 – Witamy w przedszkolu dzieci.: Dzieci przybywają do przedszkola, witają się z nauczycielami i rówieśnikami, mają czas na swobodną zabawę i integrację.
8:00 - 8:30 – Śniadanie: Wspólne spożywanie zdrowego, zbilansowanego posiłku.
8:30 - 9:00 – Krąg poranny: Spotkanie w kręgu, powitanie dnia, rozmowy o planach na dzień, zabawy integracyjne.
9:00 - 10:00 – Zajęcia edukacyjne- prowadzone przez nauczycieli, obejmujące treści edukacyjne wynikające z podstawy programowej  wychowania przedszkolnego.
10:00 - 10:30 – Przerwa na przekąskę: Zdrowa przekąska, np. owoce, warzywa, jogurt.
10:30 - 11:30 – Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu: Zabawy na placu zabaw, gry zespołowe, spacery, wycieczki tematyczne.
11:30 - 12:00 – Obiad: Ciepły, pełnowartościowy posiłek
12:30 - 14:00 – Cisza poobiednia: Czas na odpoczynek, drzemkę, słuchanie muzyki relaksacyjnej  gr. I
12:00 - 14.00 – Zajęcia artystyczne: Malowanie, rysowanie, lepienie z plasteliny, zabawy tematyczne, konstrukcyjno-manipulacyjne. Zabawy w ogrodzie przedszkolnym.
14.00-14.15- Podwieczorek- pełnowartościowy ciepły  posiłek .
14:15 - 15:15 – Zajęcia tematyczne: Projekty grupowe, eksperymenty, zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci( zajęcia muzyczne, taneczne, językowe)
15:15 - 16:00 – Zabawy swobodne w kącikach zainteresowań. Odbiór dzieci przez rodziców: Czas na rozmowy z nauczycielami, podsumowanie dnia.

Taki plan zajęć w przedszkolu zapewnia dzieciom równowagę między nauką, zabawą i odpoczynkiem, wspierając ich rozwój na wielu płaszczyznach.