Skocz do głównej treści strony
Przedszkole Gminne w Charbrowie

Zajęcia adaptacyjne ,, Razem bawić się weselej".

W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci rozpoczynających przygodę z przedszkolem.
Celem tych zajęć było zapewnienie maluchom łagodnego i bezpiecznego przejścia z domu do przedszkola, co pomaga w późniejszym minimalizowaniu stresu i lęku.
Dzisiejsze wspólne aktywności i zabawy adaptacyjne rodziców z dziećmi takie jak gry zespołowe czy zabawy ruchowe, pomogły dzieciom czuć się bezpieczniej i pewniej w przedszkolu. Bowiem kiedy rodzice uczestniczą w tych zabawach, dzieci widzą, że ich najbliżsi również akceptują miejsce jakim jest przedszkola, co buduje ich zaufanie do nauczycieli i innych dzieci. Dla rodziców była to również doskonała okazja do obserwacji, jak ich pociechy zachowują się w grupie, oraz do nawiązania relacji z personelem przedszkola. Dzięki takim wspólnym spotkaniom proces adaptacji staje się mniej stresujący zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły .