Skocz do głównej treści strony
Przedszkole Gminne w Charbrowie

Photon Przyjaciel Przedszkolaków

Nauka programowania niesie ze sobą wiele korzyści więc i w tym roku szkolnym postanowiliśmy włączyć w to nasze Przedszkolaki.  Przypomnijmy Kim jest Photon?

Photon

Photon jest interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii.

Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem. Uczy podstaw programowania, pokazuje najnowsze technologie oraz rozwija logiczne myślenie i kreatywność. Wszystko to w najbardziej atrakcyjnej formie – poprzez zabawę!

W trakcie zajęć nasi podopieczni zaprogramują Photona za pomocą 4 graficznych języków programowania:

Photon Draw — programowanie poprzez rysowanie palcem ścieżki;
Photon Badge — tworzenie programu za pomocą instrukcji z symbolami;
Photon Blocks — programowanie poprzez łączenie i konfigurowanie bloczków;
Photon Code — tworzenie sekwencji kodu podobnego do prawdziwego programowania;

Jaka jest wartość zajęć z Photonem?

Wprowadzają w świat programowania zapoznając dzieci z 4 sposobami programowania robota, inspirują do tworzenia własnych projektów z użyciem robotów, pokazują w praktyce działanie czujników robota, uczą praktycznego wykorzystywania tabletów i smartfonów oraz oswajają z nowymi technologiami rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Dodatkowym elementem wprowadzonym do zajęć jest mata edukacyjna przystosowana do Photona, która wspomaga naukę programowania.

Najważniejsze jest podejście!

Wiemy, że nie każde dziecko zostanie w przyszłości programistą, ale znajomość technologii pomoże mu w dorosłym życiu i przyszłej karierze. Programowanie to nie cel, do którego dążymy. To narzędzie, które chcemy wykorzystać do rozwoju naszych Przedszkolaków.

A.H

Przejdź do góry strony